Zastosowanie

Gdzie znajdą zastosowanie systemy tourguide?

Z systemów tourguide korzystają przewodnicy podczas oprowadzania wycieczek. Urządzenia znacznie poprawiają komfort pracy przewodnika, zaś uczestnicy wycieczki są w stanie wszystko usłyszeć i zrozumieć, bez uciążliwego przebijania się przez tłum, by znaleźć się w pobliżu przewodnika.

Systemy tourguide sprawdzają się również w biznesie i przemyśle – gdy oprowadza się grupę po firmie (także po hali produkcyjnej, gdzie hałas bywa uciążliwy). System tourguide znakomicie wypełni swoje zadanie także w trakcie szkoleń w firmie produkcyjnej oraz do tłumaczeń symultanicznych (np. podczas konferencji, oficjalnych wizyt).

Dlatego system tourguide to podstawowe narzędzie pracy tłumaczy ustnych – zarówno freelancer’ów jak i pracujących w agencjach.

System tourguide jest także bardzo cenny i precyzyjnym narzędziem przy audiodeskrypcji, czyli specjalnym słownym opisie filmów, spektakli czy wydarzeń sportowych dla osób niewidomych lub niedowidzących.

Zastosowań sprzętu tourguide jest mnóstwo i często sami nasi klienci podpowiadają nam nowe.

Lekki 2-kierunkowy system tourguide stosowany jest na przykład przez sędziów piłkarskich, trenerów siatkówki, tenisa czy jazdy konnej.

Ten sam model 2 kierunkowego systemu WiWi wykorzystują prokuratorzy i śledczy przy przesłuchiwaniu świadków przez lustro weneckie, a także przy przesłuchiwaniu-rozmowie z dziećmi i- świadkami lub ofiarami przestępstw, w sytuacji gdy niezbędna jest dyskrecja użycia sprzętu.