Krzysztof Bednarek, Obsługa Imprez Turystycznych

Krzysztof Bednarek, Obsługa Imprez Turystycznych

Firma Pana Krzysztofa zajmuje się obsługą największego polskiego operatora turystycznego – Rainbow Tours w zakresie oprowadzania i pilotowania wycieczek zagranicznych. Rocznie firma obsługuje ponad 50000 turystów na 4 kontynentach. Zanim Państwo Bednarek zdecydowali się na wybór Okayo WT-300 przez prawie 2 lata sprawdzali różne dostępne modele systemów. Żaden jednak nie spełniał do końca ich wysokich wymagań i dopiero WT-300 okazał się być najlepszym rozwiązaniem dla tak wymagającego klienta.


Tourist Polska

touristpolskatourist.pl

Tourist Polska to biuro podróży świadczące kompleksowe usługi w zakresie indywidualnego i grupowego ruchu turystycznego od 1997 roku. Biuro oferuje pełen zakres usług turystycznych poczynając od rezerwacji biletów, a na organizacji kompleksowych usług turystycznych kończąc. Posiada bogate doświadczenie w realizowaniu specjalnych zamówień opracowywanych na życzenie klienta. Tourist Polska korzysta z systemu tourguide Okayo WT-300 od kwietnia 2014.


Shalom Travel Service

shalom travel

SHALOM TRAVEL SERVICE to biuro podróży zajmujące się turystyką przyjazdową (incoming). Obsługuje 18.000 turystów rocznie – głównie grupy z Izraela przyjeżdżające do Polski zarówno w celach turystycznych jak i zwiedzenia Miejsc Pamięci. Pierwszego zakupu systemu tourguide Okayo WT-300 dokonano w marcu 2014, a później rozszerzano o kolejne jednostki.


Erkado

erkadoerkado.pl

ERKADO to jeden z liderów w produkcji drzwi w Polsce. Od 2010 roku ERKADO obejmuje działalność detaliczną, hurtową i eksportową w zakresie produkcji i sprzedaży drzwi wewnętrznych, drzwi zewnętrznych oraz ościeżnic. Innowacyjność, elastyczność technologiczna oraz stawianie nowych rynkowych wyzwań pozwalają cieszyć się produktami o wysokiej jakości za rozsądną cenę. Firma używa systemu tourguide Okayo EJ-7 do oprowadzania gości swojej fabryki po linii produkcyjnej w warunkach podwyższonego hałasu od czerwca 2013.


KÖNIG & MEISER KULTURREISEN

kmkrkm-kulturreisen.de

Biuro podróży prowadzone przez dwóch historyków sztuki, których oferta zachwyci największych miłośników podróżowania i sztuki, u których ciekawość świata łączy się z chęcią otrzymania jak największej ilości rzetelnych informacji na temat nowopoznanych miejsc. KÖNIG & MEISER KULTURREISEN używają Okayo WT-300 już od lipca 2013.

Od ponad 1,5 roku pracujemy z systemem tourguide WT-300 i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Urządzenia są solidne i wytrzymałe. Większość naszych gości docenia dodatkową usługę jaką jest oprowadzanie z systemem do komunikacji. Otrzymujemy w związku z tym dużo pozytywnych opinii. Doceniamy Państwa jako niezawodnego partnera biznesowego. Informacja, zamówienia oraz wysyłka funkcjonują do tej pory bez zastrzeżeń.

Martin König


Bioenergie Steyr GmbH

Steyrbioenergiesteyr.at

W celu ciągłego wytwarzania energii termicznej i elektrycznej z biomasy, Bioenergie Steyr utworzyła w Ramingdorf elektrociepłownię na biomasę. Elektrociepłownia zaopatruje sieć ogrzewania centralnego w Steyr i Ramingdorf w ciepło i dostarcza ekologiczny prąd do publicznej sieci elektrycznej. Przedsiębiorstwo korzysta z systemu Okayo WT-300 od lipca 2013, oprowadzając gości po swoich instalacjach przemysłowych.

Korzystamy z systemu tourguide WT-300, który sprawdza się u nas świetnie. Używamy go do oprowadzania klientów po naszej elektrociepłowni na biomasę, gdzie stojąc obok turbiny parowej i kotła parowego na biomasę jest bardzo głośno. Mimo to nasi klienci słyszą podczas oprowadzania każde słowo, jako że urządzenia bardzo dobrze przekazują głos.

Dr Andreas Oberhammer


International Baptist Church Cologne, Kolonia

ibccibc-cologne.com

International Baptist Church Cologne (Międzynarodowy Kościół Baptystów w Kolonii) to nowotestamentowy Kościół Jezusa Chrystusa, lokalny odłam chrześcijan, którzy są związani poprzez przymierze w wierze i we wspólnocie Ewangelii. Kościół ten, obejmujący ludzi z całego świata, jest samodzielną instytucją, działającą poprzez procesy demokratyczne, gdzie wszyscy członkowie zboru są w równym stopniu odpowiedzialni. Kościół zakupił system tourguide Okayo WT-300 w grudniu 2014.


Eco Green Tours, Florencja

ecogreentoursecogreentours.eu

Biuro podróży oferujące zwiedzanie najróżniejszymi środkami lokomocji: meleksami, Segway’ami, na rowerach lub nawet skuterami marki „Vespa”. W krótkim czasie i w komfortowych warunkach poznamy wiele ciekawych miejsc oraz ich historię. Firma wydzierżawiła od nas system audioguide Okayo AT-100 dla turystów zwiedzających miasto w meleksach od grudnia 2014.


PRO ITALY S.R.L, Rzym

italy-tour-operatoritalytouroperator.com

Pro Italy Tour Operator to biuro incoming obsługujące biura podróży z całego świata. Świadczy swoje usługi wszystkim zainteresowanym pobytem we Włoszech, a zwłaszcza w Rzymie. Organizuje wycieczki dla małych jak i dużych grup, a także osób prywatnych uwzględniając przy tym potrzeby, budżet oraz inne wymagania swoich klientów. Agencja zakupiła Okayo WT-300 w styczniu 2015.


FORTIS TRAVEL JUNIOR d.o.o., Trogir


fortisfortis-travel.com

Agencja turystyczna z dziesięcioletnim doświadczeniem w branży turystycznej, które pozwala na profesjonalne podejście do każdego Klienta, dbanie o jakość usług , a także ciągłe poszerzanie oferty. Działalność agencji opiera się na organizacji kompletnego pobytu Gości w Chorwacji. FORTIS TRAVEL JUNIOR posiada system Okayo WT-300 od stycznia 2015.


UAB „Baltic saitas”, Kaunas

baltic-saitasbalticsaitas.lt

Jedna z największych agencji turystycznych na Litwie, założona w 1992 roku. UAB „Baltic saitas” to doświadczony i kompetentny organizator turystyki (incoming) świadczący swoje usługi w krajach bałtyckich, Rosji oraz Finlandii. Agencja zakupiła system tourguide Okayo WT-300 w kwietniu 2014.


Mano turas, Wilno

manoturasmanoturas.lt

Biuro turystyczne Mano turas, powstałe w 2005 roku, świadczy usługi turystyczne zarówno dla klientów indywidualnych jak i grup autokarowych oraz pielgrzymek itp.. W ofercie Mano turas znajdziemy nie tylko standardowe zwiedzanie Wilna i okolic, ale również dające możliwość lepszego poznania Litwy, jej kultury i tradycji. Biuro nabyło system tourguide Okayo WT-300 w sierpniu 2013.


Tour Trans Voyage, Moskwa

turtransvoyagetourtrans.ru

Jeden z największych rosyjskich przewoźników autokarowych korzystający z imponującej floty autobusów marki Mercedes, które wyposażył w system tourguide Okayo WT-300 w październiku 2014.


Bauck GmbH & Co KG, Rosche

bauckhofbauckhof.de

Eduard “dziadek” Bauck już w 1932 roku jako pierwszy przestawił swój zakład na biologiczno-dynamiczny sposób gospodarowania: długo zanim pojęcia eko oraz bio weszły do użycia. Dziś na terenie Pustaci Luneburskiej w trzech gospodarstwach żyją i pracują trzy pokolenia rodziny Bauck. System Okayo WT-300 zakupiono w lutym 2015 w celu oprowadzania gości po zakładzie.


ÖOM Omnibusbetrieb GmbH, Wiedeń

OEOM Ovalomnibusmuseum.atOmnibusreisen

„Naprzód z przeszłością” to motto muzeum omnibusów, które oczarowuje historią podróżowania omnibusami z lat 50-ych, 60-ych oraz 70-ych. W oryginalnie odrestaurowanych pojazdach można poczuć powiew przeszłości. Atmosfera dawnych czasów zaspokaja pragnienie podróżowania w czasie. Zakup systemu tourguide Okayo WT-300 został dokonany za pośrednictwem Pana Thomasa Thalmayr’a w lutym 2015.


Vereinigung bildender KünstlerInnen Wiener Secession, Wiedeń

secessionsecession.at

Stowarzyszenie Artystów Secesja Wiedeńska zostało założone w 1897 roku. W 1898 miała miejsce pierwsza wystawa i jeszcze w tym samym roku wybudowano pierwszy budynek secesji zaprojektowany przez Josepha M. Olbricha. Dziś Secesja to najstarszy, poświęcony sztuce nowoczesnej, niezależny dom wystawowy. Program wystaw jest ustalany przez artystów w sposób demokratyczny i zgodnie z artystycznym punktem widzenia. Głównym celem jest prezentacja aktualnych projektów sztuki austriackiej oraz międzynarodowej. Zwiedzający używają słuchawek jednorazowych SJ-1 od stycznia 2015. Media Expo jest jednym ze sponsorów rzeczowych Stowarzyszenia.


RMK Tours (Agencia de Viagens e Turismo LDA), Madera

rmkmadeira-rmktours.comRMK madeira

RMK TOURS, specjalizujące się w organizowaniu wycieczek na Maderę oraz do Porto Santo, zostało założone przez niemieckie małżeństwo w 1999 roku. Dziś agencja zatrudnia wyspecjalizowanych pracowników, dysponuje własnymi autobusami i kompetentnie organizuje zarówno wycieczki grupowe jak i indywidualne. W czerwcu 2014 agencja zakupiła system Okayo WT-300, aby móc obsługiwać turystów na jeszcze wyższym poziomie.


inactio GmbH, Moers

inactioinactio.de

Firma świadcząca usługi z branży IT, która już od 20 lat jest solidnym partnerem dla przemysłu, opieki zdrowotnej, handlu i wytwórczości, budownictwa oraz administracji publicznej. Inactio GmbH zakupiło system Okayo EJ-7 dla swojego klienta w grudniu 2014.


Oroundo Mobile GmbH, Wiedeń

oroundooroundo.com

Oroundo Mobile GmbH to eksperci w dziedzinach takich jak: komunikacja, media społecznościowe, marketing, zarządzanie i administracja, programowanie oraz sprzedaż. Od listopada 2014 wykorzystują na rzecz swoich klientów nasze słuchawki jednorazowe SJ-1.


oekopark Errichtungs GmbH, Hartberg

oekparkoekopark.at

Ökopark Hartberg łączy takie obszary jak: badania naukowe, wytwórczość oraz doświadczenie w jeden wyjątkowy i innowacyjny model gospodarczy, który ukazuje, że ekologia i ekonomia, badania i praktyka oraz nauka i zabawa nie są przeciwieństwami, ale wzajemnie się wzmacniają. Firma wykorzystuje system audioguide AT-100 od lutego 2013.


Freizeitzentrum-Rossau GmbH, Tyrol

golffreizeitzentrum-rossau.at

Pierwszy publiczny obiekt do nauki gry w golfa w Tyrolu jest oddalony o parę minut samochodem od centrum Innsbrucka. Wśród zieleni i z pięknym widokiem na góry można od rana do wieczora doskonalić swoje umiejętności. Obiekt jest wyposażony w system Okayo WT-300 od stycznia 2014.


Islamische Federation Rosenheim

almadinaislamische-federation-rosenheim.com

Federacja prowadzi meczet Al-Madina, który jest jednym z wielu meczetów w Rosenheim. Służy on Muzułmanom przede wszystkim do wspólnej modlitwy, ale także jako miejsce nauki oraz zabawy dla młodszych i starszych dzieci. Federacja zakupiła system do tłumaczeń Okayo EJ-7 w sierpniu 2014.


Ramboll AG, Zurych

rambollramboll.com

Ramboll AG to multidyscyplinarna firma świadcząca usługi inżynieryjne, projektowe oraz doradcze w 7 różnych sektorach, m.in. budownictwie, transporcie, energetyce i zarządzaniu. Oprowadzanie po hali produkcyjnej w Zurychu odbywa się z wykorzystaniem systemu Okayo EJ-7 od maja 2014.


IP Minenka U.V., Slonim

Firma turystyczna z Białorusi, która zakupiła system torguide Okayo WT-300 w 2014 roku.


Zastosowanie

Gdzie znajdą zastosowanie systemy tourguide?

Z systemów tourguide korzystają przewodnicy podczas oprowadzania wycieczek. Urządzenia znacznie poprawiają komfort pracy przewodnika, zaś uczestnicy wycieczki są w stanie wszystko usłyszeć i zrozumieć, bez uciążliwego przebijania się przez tłum, by znaleźć się w pobliżu przewodnika.

Systemy tourguide sprawdzają się również w biznesie i przemyśle – gdy oprowadza się grupę po firmie (także po hali produkcyjnej, gdzie hałas bywa uciążliwy). System tourguide znakomicie wypełni swoje zadanie także w trakcie szkoleń w firmie produkcyjnej oraz do tłumaczeń symultanicznych (np. podczas konferencji, oficjalnych wizyt).

Dlatego system tourguide to podstawowe narzędzie pracy tłumaczy ustnych – zarówno freelancer’ów jak i pracujących w agencjach.

System tourguide jest także bardzo cenny i precyzyjnym narzędziem przy audiodeskrypcji, czyli specjalnym słownym opisie filmów, spektakli czy wydarzeń sportowych dla osób niewidomych lub niedowidzących.

Zastosowań sprzętu tourguide jest mnóstwo i często sami nasi klienci podpowiadają nam nowe.

Lekki 2-kierunkowy system tourguide stosowany jest na przykład przez sędziów piłkarskich, trenerów siatkówki, tenisa czy jazdy konnej.

Ten sam model 2 kierunkowego systemu WiWi wykorzystują prokuratorzy i śledczy przy przesłuchiwaniu świadków przez lustro weneckie, a także przy przesłuchiwaniu-rozmowie z dziećmi i- świadkami lub ofiarami przestępstw, w sytuacji gdy niezbędna jest dyskrecja użycia sprzętu.


Tourguide – podstawy

Systemy tourguide dla turystyki i biznesu

Praca przewodnika turystycznego jest pasjonująca, ale zdarzają się niedogodności w trakcie jej wykonywania. Przemawianie do grupy uczestników wycieczki w zatłoczonych miastach, muzeach czy innych miejscach jest utrudnione przez dźwięki. Próby przekrzyczenia wszystkich nie tylko robią nie najlepsze wrażenie, ale i narażają zdrowie.

Wychodzimy naprzeciw potrzebom wszystkich tych, którzy pracują głosem: przewodnicy turystyczni, tłumacze, szkoleniowcy i trenerzy biznesu. Oferujemy bezprzewodowe systemy tourguide renomowancyh firm: Okayo, Sennheiser, PZent.

Nadajniki i odbiorniki w systemach tourguide, które oferujemy, wyróżniają się niewielką wagą i prostą, intuicyjną obsługą.Sprzedawane przez nas systemy tourguide są solidne i trwałe.

Z czego składa się system tourguide?

W skrócie, tour guide system składa się z kieszonkowych odbiorników i nadajnika radiowego krótkiego zasięgu. Niektóre modele tour-guide można rozbudowywać o dodatkowe komponenty służące do konferencyjnych tłumaczeń symultanicznych.

Pracuje on w zakresie 863-865 MHz lub 2,4 GHz (cyfrowy tourguide system).

Dla użytkowników obsługa systemu tourguide nie stanowi żadnego problemu. Nie ma zatem obawy, że uczestnicy wycieczki będą zgłaszać kłopoty z użytkowaniem.

Gdzie znajdą zastosowanie systemy tourguide?

Z systemów tourguide korzystają często przewodnicy podczas oprowadzania wycieczek. Urządzenia znacznie poprawiają komfort pracy przewodnika, zaś uczestnicy wycieczki są w stanie wszystko usłyszeć i zrozumieć, bez uciążliwego przebijania się przez tłum, by znaleźć się w pobliżu przewodnika.

Systemy tourguide sprawdzają się również w biznesie i przemyśle – gdy oprowadza się grupę po firmie (także po hali produkcyjnej, gdzie hałas bywa uciążliwy). System tourguide znakomicie wypełni swoje zadanie także w trakcie szkoleń w firmie produkcyjnej oraz w trakcie tłumaczeń symultanicznych (np. podczas konferencji, oficjalnych wizyt).