Baza wiedzy

Okayo WT-350

Okayo WT-350 to nowy model prostego i niezawodnego systemu tourguide dla turystyki. Charakteryzuje się, podobnie jak prostsza wersja – WT-320, idealną jakością transmisji głosu, genialną łatwością obsługi i jak zwykle w przypadku Okayo – najwyższą jakością wykonania.

Zarówno nadajnik jak i odbiornik zasilany jest 1 akumulatorem AA, który może też być zastąpiony baterią jednorazową. Jedna zmiana zasilania starcza na ponad 18 godzin pracy. To wyjątkowo długi czas jak na modele zasilane 1 „paluszkiem”.

W przypadku bezczynności trwającej więcej niż 20 minut odbiorniki WT-350 wyłączają się automatycznie aby zaoszczędzić pobór energii.

Model ten polecamy praktycznie wszystkim organizatorom turystyki, ale szczególnie tym potrzebującym niezawodnego i prostego w obsłudze sprzętu po przystępnej cenie. Trzysta-pięćdziesiątka posiada zoptymalizowane parametry w stosunku do flagowego modelu Okayo WT-300. 16 dostępnych kanałów z powodzeniem wystarczy nawet tłocznych lokalizacjach, a 18 godzin pracy na 1 baterii usatysfakcjonuje nawet bardziej zapracowanych pilotów i przewodników.

Cena odbiornika WT-350R plasuje się między bliźniaczym 320R a flagowym WT-300R.

Waga

Odbiornik wraz z baterią waży tylko 70 gram. Podobnie nadajnik. Komplet sprzętu dla całej 50-osobowej wycieczki mieści się w torbie o rozmiarach torby na laptopa (TB-350) i razem z akcesoriami nie przekracza wagi 4 kg.

Zasięg

Według testów wykonanych w Polsce zasięg Okayo WT-350 w otwartym polu to ok. 100 metrów.

WT-350 dysponuje 16 kanałami i wykorzystuje technologię szerokopasmową (wideband audio) co skutkuje jakością transmisji bliską oryginalnemu brzmieniu głosu.

Odbiornik Okayo WT-350R posiada wyświetlacz wskazujący numer kanału oraz poziom baterii.

Ładowanie akumulatorów

Do modelu WT-350 można dokupić walizę-ładowarkę HDC-324. Umożliwia ona jednoczesne ładowanie 24 sztuk WT-350. Waga 2,5 kg.

 

Odbiornik WT-320 to propozycja niedrogiego, ale bardzo niezawodnego systemu tourguide o parametrach zapewniających komfort pracy przewodnikom i ponadstandardowy poziom zwiedzania turystom, skierowana do średnich i dużych operatorów turystyki oraz wypożyczalni.

YouTube Preview Image

WT-320R współpracuje z nadajnikami WT-350T. Jest bardzo lekki (70 gram z baterią AA), a jego wymiary to zaledwie 20x60x90 mm, przez co torba z kompletem 30 sztuk waży tylko 1,75 kg i jest wyjątkowo poręczna na tle innych systemów tourguide.

Podobnie jak w przypadku innych modeli turystycznych Okayo, wyróżniającą cechą WT-320 jest energooszczędność. Zasilany 1 baterią alkaliczną system może działać non-stop minimum 18 godzin. Biorąc pod uwagę, że również i ten model Okayo jest wyposażony w funkcję automatycznego wyłączenia po 20 minutach bezczynności, realny czas pracy zestawu może sięgać nawet tygodnia, a ewentualny zapas baterii bez trudu zmieści się w wolnej przestrzeni torby TB-320.

WT-320R nie posiada możliwości ładowania w ładowarkach zbiorczych Okayo, dlatego też rekomendujemy używanie go z bateriami jednorazowymi AA (alkaliczne). Polecamy oferowane przez nas przemysłowe serie baterii alkalicznych w cenach poniżej 1 zł/szt.

WT-320R posiada wejście słuchawkowo 3,5 mm. Polecamy stosowanie jednorazowych słuchawek SJ-1 – jedynych słuchawek jednorazowych z gwarancją na rynku.

Ten model polecamy szczególnie średnim i dużym firmom turystycznym lub wypożyczalniom systemów tourguide, dla których duże znaczenie ma szybkość zwrotu inwestycji, ale także prostota obsługi i niezawodność.

Trzysta-dwudziestka jest oferowana w minimalnej ilości 100 sztuk. Jednakże przy założeniu ceny udostępnienia 1 odbiornika turyście na poziomie 1 zł netto/dzień – sprzęt zwraca się np. po ok. 17-18 7-dniowych wycieczkach, czyli 4 m-ce pracy sprzętu po minimalnej stawce!

Marka i model Okayo WT-320 R
typ, częstotliwość system tourguide, 1-kierunkowy, 863-865 MHz
ilość kanałów 16
Pasmo przenoszenia/td> 100 Hz – 12 kHz
T.H.D. (zniekształcenia harmoniczne) 1%
zasięg 70 metrów
czas pracy 18 godzin
wymiary 20 x 60 x 90 mm
waga 70 gram
poziom dźwięku (odbiornik) 250 mV
mocnadajnika 10 mW
modulacja (nadajnik) 60 KHz
zasilanie 1 bateria alkaliczna AA (R6)

zamów wycenę

Minimalna wielkość zamówienia: 500 sztuk WT-320R.

Okayo WT-600

Okayo WT-600 to wyjątkowy model wśród 1-kierunkowych systemów tour-guide.

Dzięki zastosowaniu cyfrowej transmisji możliwa jest jednoczesna praca 2 nadajników na tym samym kanale. Ponadto system pracuje w paśmie 2,4GHz przez co można go używać praktycznie na całym świecie bez żadnych licencji.

Dzięki zasilaniu 1 baterią AA WT-600 jest lekki i poręczny w użyciu. Dostępne są także ładowarki HDC-525 także można stosować również akumulatorki AA NiMh.

WT-600 jako system cyfrowy nie posiada wprawdzie dużego zasięgu w porównaniu z pozstałymi modelami, natomiast dzięki wspomnianym wyżej unikalnym cechom znajduje zastosowanie wszędzie tam gdzie niezbędna jest praca 2 przewodników/mówców jednocześnie oraz swoboda przemieszczania się w różne rejony globu.

 

Marka i model Okayo WT-600
typ, częstotliwość cyfrowy system tourguide, 2,4 GHz
przedział cenowy (PLN za 1 odb.) do 300
główne zastowanie, cechy oprowadzanie mniejszych grup, szkolenia
inne zastosowania tłumaczenia
dodatkowe cechy możliwość pracy 2 nadajników na 1 kanale, automatyczna sykchronizacja odbiorników z nadajnikiem, autom. blokada klawiszy, automatyczne wyłączenie odbiornika przy braku transmisji pow. 20 minut, nadajnik z wbudowanym mikrofonem i wejściem AUX, zaczep do paska i smyczy
częstotliwość radiowa 2,4 GHZ
ilość kanałów 100
maks. kanałów w symult. użyciu 40-50
zasięg 25-50 m
czas pracy do 15h
bateria akumulator AA NiMh (1 szt.) lub 1 bat. alkaliczna AA
czas ładowania 3h
waga (z bateriami) 70 g
wymiary (mm) 24,4 x 40,5 x 97,2
typowe zestawy 50 odbiorników

zamów wycenę

Cyfrowe systemy tourguide firmy Sennheiser cieszą się międzynarodowym uznaniem. Zestawy te znajdują zastosowanie podczas wycieczek, delegacji, konferencji czy tłumaczeń. Nadają się dla trenerów-szkoleniowców, przewodników i tłumaczy.

Części systemu Tourguide 2020

  • 2 modele odbiorników:  EK 2020-D i HDE 2020-D. Modele te są ze sobą kompatybilne. Pierwszy z nich (EK 2020-D) to odbiornik typu bodypack. Perfekcyjna jakość transmisji w połączeniu z prostą obsługą sprawia, że to model wart uwagi, Może być używany zarówno ze słuchawkami, jak i naszyjną pętlą indukcyjną. Czas pracy przy w pełni naładowanej baterii sięga 16 godzin.

Odbiornik HDE 2020-D ma solidną i wytrzymałą konstrukcję ze zintegrowanymi słuchawkami. Automatycznie wyłącza się po zdjęciu z głowy, co wydłuża żywotność baterii. Wyświetlacz LCD informuje o poziomie głośności, statusie naładowania baterii, wybranym kanale i jakości transmisji. Na otwartej przestrzeni zasięg odbioru wynosi do 100 metrów.

  • 3 typy nadajników: SK 2020-D,  SKM 2020-D,  SR 2020-D.

SK 2020-D pozwala na swobodę ruchów (ręce pozostają wolne). Dzięki temu łatwiej jest np. pokazywać eksponaty. Nadajnik ten posiada dodatkowe wejście liniowe umożliwiające przekazywanie sygnału z dodatkowego źródła audio. Nadajnik ma 6 kanałów transmisji w paśmie 863-865 MHz. Wyświetlacz pokazuje kanał transmisji, stan naładowania, poziom sygnału audio mikrofonu i sygnału wejścia liniowego.

SKM 2020-D to świetne rozwiązanie konferencyjne. Nadajnik wbudowany jest w mikrofon, dzięki czemu każdy uczestnik może np. zadać pytanie, które wszyscy usłyszą. Nadajnik eliminuje niepożądane dźwięki z otoczenia. Akumulatorek wystarcza na 8 godzin. Ten nadajnik posiada 6 kanałów transmisji w paśmie 863-865 MHz.

SR 2020-D to dobre rozwiązanie dla tłumaczy. Umożliwia bowiem tłumaczenie w maksymalnie 8 językach. Można pobrać dodatkowe materiały audio, a także podłączyć mikrofon. Sprawdza się także w trakcie wycieczek autobusowych. Nadajnik ma 6-8 kanałów w paśmie 863-865 MHz. Posiada symetryczne wejście XLR-3F z włączanym zasilaniem fantomowym (48V) i gniazdo słuchawek 6,3 mm.

  • Walizka do ładowania EZL 2020-20L Transportowa walizka będąca jednocześnie multiładowarką. To znaczne ułatwienie w korzystaniu z systemu tourguide w podróży. Ma aż 20 gniazd ładowania dla odbiorników oraz dwa do ładowania nadajników lub zapasowych akumulatorków. Walizka posiada przycisk Copy, umożliwiający ustawienie jednego kanału dla wszystkich podłączonych odbiorników.
Marka i model Sennheiser TG2020
typ, częstotliwość system tourguide, 863-865
przedział cenowy (PLN za 1 odb.) do 1150
główne zastowanie, cechy system do oprowadzania, system do tłumaczeń
inne zastosowania szkolenia, oprowadzanie w hałasie
dodatkowe cechy występuje w 2 typach: HDE – zintegrowane słuchawki, EK – słuchawki doczepiane
częstotliwość radiowa 863-865 MHz
ilość kanałów 6-8
maks. kanałów w symult. użyciu 6-8
zasięg do 100m
czas pracy 16h
bateria wbudowana, litowo-polimerowa
czas ładowania N/A
waga (z bateriami) ~78 g
wymiary (mm) 98 x 61 x 24 (EK),245 x 125 x 20 (HDE)
typowe zestawy z ładowarką walizkową na 20 sztuk urządzeń

zamów wycenę

WIWI to system tourguide, który pozwala na rozmowę grupy osób przy użyciu urządzenia będącego jednocześnie nadajnikiem i odbiornikiem. To niewielkie i lekkie urządzenie jest oparte na cyfrowej transmisji audio i umożliwia komunikację pełnodupleksową 3 osób i transmisję do 256 osób (1 kanał).

WIWI nadaje się do użytku w halach produkcyjnych, w trakcie szkoleń i oprowadzania po obiektach. To doskonałe rozwiązanie dla organizatorów eventów i służb ratowniczych. Model ten cenią sobie również trenerzy różnych dyscyplin sportowych. W domu można używać WIWI jako elektronicznej niani.

WIWI pracuje w częstotliwości 2,4GHz i ma do wyboru 4 kanały.

Komunikacja za pomocą WIWI jest czysta i pozbawiona zakłóceń. Zasięg, w jakim może pracować WIWI to 30 m w pomieszczeniach i do 100 w otwartej przestrzeni. WIWI jest wygodnym i lekkim urządzeniem (39 gram), przypinanym na klipsie i/lub wieszanym na smyczy.

WIWI to system tourguide, który jest w stanie zaspokoić wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dwukierunkowa komunikacja i czysty dźwięk bez zakłóceń czynią ten model jednym z najczęściej polecanych przez profesjonalistów w zakresie systemów 2-kierunkowych.

Marka i model Seyoung WiWi
typ, częstotliwość cyfrowy tourguide, 2-kierunkowy w pełnym dupleksie, 2,4 GHz
przedział cenowy (PLN za 1 odb.) do 750
główne zastowanie, cechy mobilny system konferencyjny, łączność w 2 kierunkach
inne zastosowania szkolenia, zwiedzanie, dyskusje grupowe (system dyskusyjny), organizacja eventów (służby porządkowe), catering, edukacja, tłumaczenia, sport
dodatkowe cechy tryb pracy 1 – kierunkowe, tryb pracy 2-kierunkowej, 2 kierunkowej w pełnym dupleksie, zarządzanie dostępem do głosu (poprzez urządzenie master)
częstotliwość radiowa 2,4 GHz
ilość kanałów 4
maks. kanałów w symult. użyciu 4
zasięg 30-80 m
czas pracy 8h (tryb master) / 12h (tryb slave)
bateria wbudowana, litowo-polimerowa
czas ładowania do 2h (ładowarka lub port USB)
waga (z bateriami) 39 g
wymiary (mm) 65x32x22
typowe zestawy z ładowarką walizkową na 30 sztuk urządzeń,z ładowarką na 10 sztuk urządzeń

zamów wycenę

Okayo EJ-7

Mobilny, uniwersalny system tourguide, ceniony przez profesjonalistów. Pracuje w paśmie  UHF 863-865 Mhz. Model Okayo EJ-7 posiada 16 kanałów do wyboru. Równocześnie można używać do 6 kanałów (do 4 nadajników na różnych kanałach może pracować w promieniu do 200 metrów bez zakłócania się wzajemnie).

Wyświetlacz LCD umieszczony w  modelu pokazuje numer wybranego kanału oraz poziom naładowania baterii. Odbiornik EJ-7R ma dodatkowe wyjście AUX, dzięki czemu można podłączyć dodatkowy sprzęt, np. głośnik. Nadajnik EJ-7T ma dodatkowe wejście AUX, co pozwala na podłączenie źródła audio (np. Odtwarzacz mp3 lub CD).

EJ-7 zasilane są akumulatorkami AA (dzięki temu można też wymiennie stosować zwykłe baterie alkaliczne). Czas pracy na akumulatorach do 14 godzin, zaś na bateriach alkalicznych do 17 godzin. Czas ładowania urządzenia wynosi do 6 godzin.

Model Okayo EJ-7 ma zasięg do 120 metrów. Wyróżnia go odporna na uszkodzenia, metalowa obudowa o nowoczesnym wyglądzie.

Model ten został zaprojektowany i polecamy go przede wszystkim:

  • tłumaczom i agencjom tłumaczeń do mobilnych i stacjonarnych tłumaczeń symultanicznych
  • gestorom obiektów konferencyjnych – dzięki szerokiemu spektrum urządzeń peryferyjnych system można rozbudować do stacjonarnego systemu tłumaczeń symultanicznych
  • firmom produkcyjnym do oprowadzania po fabryce, magazynach, wśród maszyn, w środowisku podwyższonego hałasu – EJ-7 posiada bardzo solidną aluminiową obudowę zabezpieczającą zarówno przed oddziaływaniami mechanicznymi jak fizycznymi (pola elektromagnetyczne).

Mniej więcej połowa naszych klientów korzystających z EJ-7 używa go w otoczeniu industrialnym. Sprawdza się on szczególnie tam gdzie głos przewodnika należy wyodrębnić z szumu lub po prostu hałasu otoczenia. Oprócz dobrego mikrofonu zbierającego tylko głos mówcy, przydają się wtedy także słuchawki izolujące słuch – ochronniki słuchu ze słuchawkami lub po prostu dobre pełne słuchawki kryte.

Marka i model Okayo EJ-7
typ, częstotliwość system tourguide i do tłumaczeń, 1-kierunkowy, 863-865 MHz
przedział cenowy (PLN za 1 odb.) do 400
główne zastowanie, cechy tłumaczenia symultaniczne
inne zastosowania oprowadzanie, szkolenia i oprowadzanie w hałasie
dodatkowe cechy dodatkowe wejście sygn. w nadajniku, dodatkowe wyjście sygn. w odbiorniku
częstotliwość radiowa 863-865 MHz
ilość kanałów 16
maks. kanałów w symult. użyciu 4-6
zasięg do 130 m
czas pracy odbiornik do 22h, nadajnik 10h (akum.2000mA)
bateria akumulator AA NiMh (2szt.) lub alkaliczna AA
czas ładowania 3-5h (zwykle)
waga (z bateriami) 170 g
wymiary (mm) 26 x 64 x 88
typowe zestawy z walizą-ładowarką na 36 sztuk urządzeń (w tym 1-4 nadajników)

zamów wycenę

Okayo EJ-5

Model ten, kompatybilny z modelem EJ-7, jest 16-kanałowym systemem do oprowadzania wewnątrz pomieszczeń. Okayo EJ-5 służy także tłumaczom i szkoleniowcom. To bardzo wygodny i lekki system, bardzo prosty w użyciu.

YouTube Preview Image

Okayo EJ-5 posiada system redukcji szumów z otoczenia, a także cyfrowy system enkrypcji transmisji. Wewnątrz urządzenia wbudowana jest bateria litowa, wystarczająca nawet na 20 godzin pracy. Czas ładowania to nie więcej niż 4,5 godziny. Model Okayo EJ-5 można ładować za pomocą kieszonkowej ładowarki, którą podłącza się do gniazda DC-in. Gniazdo posiadają zarówno nadajniki, jak i odbiorniki.

EJ-5 ma wyświetlacz LCD, na którym można znaleźć numer wybranego kanału, a także poziom naładowania baterii.

Nadajnik EJ-5 ma wbudowany mikrofon kapsułowy, zaś odbiorniki posiadają mini głośniki. Dzięki temu można używać tego sprzętu także bez mikrofonu i słuchawek. I odbiorniki, i nadajniki EJ-5 posiadają funkcję wyciszania.

Urządzenia te wyposażone są także w wygodną zawieszkę naszyjną i zaczep do paska.

Okayo EJ-5 to model, który polecamy szczególnie do:

– tłumaczeń – zarówno mobilnych jak i przy zastosowaniu szerokiej gamy urządzeń peryferyjnych również dużych tłumaczeń konferencyjnych

– oprowadzania w środowisku industrialnym, oprowadzania z tłumaczeniem – w fabrykach na linii produkcyjnej, na targach

– do audiodeksrypcji

Podobnie jak EJ-7 tak i ten posiada dodatkowe gniazda AUX:

– AUX in w nadajniku, do którego możemy podłączyć np. odtwarzacz mp3

– AUX out w odbiorniku, do którego możemy podłączyć np. dyktafon

Inaczej niż EJ-7, EJ-5 jest wyposażony we wbudowaną baterię litowo-jonową. Dlatego nie jest możliwe stosowanie wymiennych baterii typu AA. Za to mamy do wyboru szeroką gamę ładowarek.

Marka i model Okayo EJ-5
typ, częstotliwość system tourguide i do tłumaczeń, 1-kierunkowy, 863-865 MHz
przedział cenowy (PLN za 1 odb.) do 350
główne zastowanie, cechy tłumaczenia symultaniczne, oprowadzanie in-door
inne zastosowania audiodeskrypcja, szkolenia i edukacja
dodatkowe cechy możliwość ładowania baterii za pomocą zasilacza sieciowego, dodatkowe wejście sygn. w nadajniku, dodatkowe wyjście sygn. w odbiorniku, wbudowany mikrogłośnik w odbiorniku, wbudowany mikrofon w nadajniku, synchronizacja kanałów w ładowarce
częstotliwość radiowa 863-865 MHz
ilość kanałów 16
maks. kanałów w symult. użyciu 4-6
zasięg 50-80 m
czas pracy odbiornik pow. 20h, nadajnik 15-20h
bateria bateria litowa 3,7V 1200mA
czas ładowania 3-4h (zwykle)
waga (z bateriami) Nadajnik – 75g, odbiornik – 85g
wymiary (mm) 34,2 x 52,1 x 88
typowe zestawy z walizą-ładowarką na 30 sztuk urządzeń (w tym 1-4 nadajników), ładowarka stacjonarna na 20 sztuk

zamów wycenę

Okayo WT-300

Nowoczesny, lekki i funkcjonalny system tourguide. Okayo WT-300 posiada aż 40 kanałów do wyboru, dzięki czemu prawdopodobieństwo zakłóceń jest bardzo niewielkie. Jakość transmisji jest bardzo wysoka, a zasięg działania Okayo WT-300 to aż ponad 100 metrów. Dzięki temu model ten sprawdza się nawet przy sporych wycieczkach.

YouTube Preview Image

Model Okayo WT-300 posiada funkcję oszczędzania baterii (odbiornik automatycznie się wyłącza, gdy bezczynność trwa dłużej niż 20 minut).

System tourguide Okayo WT-300 można nabyć w zestawach po 25 sztuk odbiorników + 1 lub dwa nadajniki. Całość zapakowana jest w praktyczną walizkę typu kejs.

Okayo WT-300 zasila się bateriami alkalicznymi AA lub za pomocą akumulatorka NiMH typu AA.

Do modelu Okayo WT-300 można wybrać jeden z kilku modeli ładowarek:

  • HDC-300 – ładowarka walizkowa na 24 sztuki WT-300T/R (odbiorniki i nadajniki) zawierająca komorę na zasilacz i akcesoria
  • HDC-736- ładowarka walizkowa na 36 sztuk WT-300T/R (odbiorniki i nadajniki), zawierająca kółka
  • HDC-712 -ładowarka walizkowa na 12 sztuk WT-300T/R (odbiorniki i nadajniki)

Od swojej premiery WT-300 stał się niekwestionowanym liderem rynku turystycznego jako najczęściej spotykany model tourguide zarówno w Polsce jak i całej Europie.

Stało się ponieważ ten flagowy turystyczny model Okayo to system po pierwsze niesłychanie niezawodny i wytrzymały. Dodatkowo parametry systemu takie jak zasięg, czas pracy na bateriach, ilość kanałów zostały mocno wyśrubowane przez producenta, stawiając poprzeczkę na poziomie wyzwania w zasadzie do dzisiaj nieosiągalnym dla konkurencji.

Dla przykładu czas pracy odbiornika WT-300 w optymalnych warunkach bez ładowania lub zmiany baterii może osiągnąć nawet 28-30 godzin. W praktyce oznacza to, że nawet 14 dniowa objazdówka może zostać obsłużona 1 zmianą 2 baterii AA. Wynik modeli innych producentów nie przekracza 20h.

Model ten polecamy przewodnikom i muzeom, a także – z uwagi na dużą ilość kanałów (40 z czego do 20 można wykorzystać symultanicznie) – organizatorom imprez, którzy stoją przed koniecznością zapewnienia jednoczesnej transmisji dla wielu grup (językowych lub z przewodnikiem) w 1 miejscu.

Marka i model Okayo WT-300
typ, częstotliwość system tourguide, 1-kierunkowy, 863-865 MHz
przedział cenowy (PLN za 1 odb.) do 200
główne zastowanie, cechy oprowadzanie wycieczek
inne zastosowania audiodeskrypcja
dodatkowe cechy autom. blokada klawiszy, automatyczne wyłączenie odbiornika przy braku transmisji pow. 20 minut
częstotliwość radiowa 863-865 MHz
ilość kanałów 40
maks. kanałów w symult. użyciu 20
zasięg do 150 m
czas pracy odbiornik ~30h (akum.2000mA)
bateria akumulator AA NiMh (2szt.) lub bat. alkaliczna AA
czas ładowania 3-5h (zwykle)
waga (z bateriami) 110 g
wymiary (mm) 22 x 66 x 102
typowe zestawy 25/50 odbiorników, ładowarka HDC-300 na 24 urządzenia

zamów wycenę