System tourguide dla muzeum

W muzeum jako obiekcie zamkniętym płynne, bezkolizyjne i komfortowe oprowadzanie wycieczek ma szczególne znaczenie.

Jeśli pracujesz na co dzień w muzeum, to zapewne wiesz co się dzieje gdy w 1 pomieszczeniu spotkają się 2 grupy zorganizowane z przewodnikami.  Hałas i harmider nie służą dobrze poznawaniu eksponatów i… samym eksponatom. Nie jest to również komfortowe ani dla zwiedzających i przewodników ani dla pracowników placówki.

Dlatego coraz więcej muzeów w Polsce i na świecie wprowadza obowiązek zwiedzania z systemem tourguide dla grup zorganizowanych z przewodnikiem.

Do wykorzystania w muzeum polecamy szczególnie 3 modele systemów tourguide:

  • Okayo WT-300 – niezawodny system o rekordowo długim czasie działania bez ładowania akumulatorów. Cechuje go również bardzo duża wytrzymałość fizyczna, co również nie jest bez znaczenia przy intensywnym wykorzystaniu.
  • Okayo WT-600 – cyfrowy, 100 kanałowy system tourguide, który polecany jest zwłaszcza placówkom z jednoczesną cyrkulacją powyżej 20 wycieczek. WT-600 posiada unikalną możliwość pracy 2 nadajników na tym samym kanale – oznacza, że 2 osoby mogą jednocześnie mówić do grupy lub 1 osoba z grupy może zadać pytanie przewodnikowi, które usłyszy cała grupa.
  • Okayo AT-300TGS – połączenie systemu tourguide i audioguide w 1 urządzeniu. Model ten umożliwia płynne przełączanie pomiędzy nagranymi audycjami a żywym przewodnikiem.

Systemy tourguide oferujemy zarówno w sprzedaży jak na zasadach długoterminowego wynajmu, którego koszt może być przerzucony na klienta końcowego (wycieczki odwiedzające muzeum).